webnabat-website-gmail

در یکی از مقالات گذشته  آموزش ساخت ایمیل برای سایت وردپرسی مان را فرا گرفتیم، اما سوالی که ممکن است برایمان پیش بیاید اینست که آیا راهی وجود دارد که بتوانیم از فضای رایگانی که gmail در اختیارمان قرار می دهد برای گرفتن و فرستادن ایمیل های سایتمان استفاده کنیم یا خیر؟ باید گفت که خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است!

برای این کار کافیست پس از ورود به پنل دایرکت ادمین از قسمت E-mail management گزینه forwarders را انتخاب کنیم

سپس روی گزینه create new E-mail forwarder کلیک کنیم

در ادامه در قسمت forwarder name به عنوان مثال وارد می کنیم info و در قسمت destination email ایمیل شخصی خودمان را وارد می کنیم. به عنوان مثال myemail@gmail.com و در انتها روی گزینه create کلیک می کنیم.

تا اینجای کار چنانچه ایمیلی به info فرستاده شود بصورت اتوماتیک به ایمیل شخصی خودمان که وارد کرده ایم منتقل می شود، اما مشکل اینجاست که در این حالت فقط می توانیم ایمیل ها را دریافت کنیم اما نمی توانیم پاسخگو باشیم!

باید گفت روش بهتری هم برای این کار وجود دارد که مشکل روش قبلی را حل می کند. در این روش وارد gmail شده و از قسمت settings وارد قسمت Accounts and import می شویم

سپس از قسمت send mail as گزینه add another email address را انتخاب کرده و در قسمت ایمیل آدرس، ایمیلی که برای سایتمان ساخته ایم را وارد می کنیم. در صفحه بعدی SMTP server را که اغلب اسم دامنه.mail است و توسط مسئول هاست در اختیارمان قرار داده می شود وارد می کنیم. در ادامه یوزرنیم و پسورد ایمیلمان را وارد کرده و add account را می زنیم در این حالت به ما اجازه داده می شود از آن آدرس بدون آنکه نامی از gmail برده شود ایمیل ارسال کنیم!

حالا با کمک گزینه check mail from other accounts می توانیم ایمیل دریافت کنیم. برای این کار روی گزینه add a mail account کلیک کرده و ایمیل سایتمان را وارد می کنیم و گزینه next را می زنیم در طی این مسیر اگر به مشکلی برخورد کردیم به مسئول هاستمان اطلاع می دهیم، به عنوان مثال ممکن است لازم باشد پورتمان را عوض کنیم.

در انتها فراموش نکنیم گزینه leave a copy of retrieved message on the server را تیک نزنیم بلعکس گزینه label incoming messages را انتخاب نماییم. این گزینه یک لیبل بر روی ایمیل دریافتی ما می گذارد که بدانیم از info دریافت شده است.

به همین سادگی می توانیم از فضای رایگانی که gmail در اختیارمان قرار می دهد برای دریافت و ارسال ایمیل های سایتمان استفاده کرده و فضای هاستمان را برای کاربردهای دیگر حفظ نماییم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *