فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست ؟

فروشگاه اینترنتی یا online store اصطلاحا به فروشگاهی گفته می شود که فعالیتهای آن در دنیای حقیقی کمتر مشهود است . این فروشگاه مجازی از طریق یک وبسایت فروشگاهی با مشتریان خود در ارتباط است . تمامی کارهای خرید و فروش بصورت آنلاین انجام می شود . مشتریان کالاهای مورد نیازشان را از طریق سایت مشاهده می کنند ، از قیمتهای با خبر می شوند و اقدام به خرید می نمایند . فروشندگان نیز کالاهای خود را از طریق سایت در معرض دید مشتریان قرار می دهند .

وبسایت فروشگاهی در حقیقت به منزله ویترین فروشگاه است . تمام دریافتها و پرداختها از طریق سایت انجام می شود . در این میان فروشگاههای آنلاین تفاوتهایی نیز دارند . تفاوت فروشگاههای اینترنتی در نوع محصولی است که به فروش می رسانند . برخی از این فروشگاهها کالاهای فیزیکی و متنوعی بفروش می رسانند و برخی فقط نوع خاصی از محصول را مانند گوش موبایل می فروشند . برخی از فروشگاهها نیز هیچ کالای فیزیکی برای فروش ندارند و فقط محصولات مجازی یا دانلودی می فروشند .

مزایای فروشگاه اینترنتی

داشتن یک فروشگاه مجازی در مقایسه با نوع حقیقی آن قطعا از مزایای بسیاری برخوردار است . اولین مزیت آن هزینه های اندک و درآمد بیشتر است ! فروشگاه حقیقی محدودیتهایی از نظر زمان عرضه محصولات خود دارد و همچنین توانایی پوشش دادن به منطقه جغرافیایی خاصی را داراست . فروشندگان و سایر اداره کنندگان در بازه زمانی مشخصی در آن حضور دارند حتی خریداران هم در زمان مشخصی به آنجا مراجعه می کنند اما فروشگاه مجازی در تمام ساعتهای شبانه روز باز است ! از تمامی مناطق کشور و حتی دنیا می توانند امکان خرید از فروشگاه آنلاین ما را داشته باشند .

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرچه در مقایسه با سایر وبسایتها بالاتر است اما در مقایسه با راه اندازی یک فروشگاه حقیقی بسیار ناچیز و به عبارتی غیر قابل قیاس است هر چه فروشگاه اینترنتی ما از فروش کالاهای فیزیکی متنوع تری برخوردار باشد شاید هزینه های جانبی مانند نگهداری ، انبار ، حمل ، بسته بندی و … بالاتر برود اما قطعا راه اندازی آن با راه اندازی اولیه یک فروشگاه کوچک که تنها یک محصول خاص می فروشد یکسان است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *